Rada Miejska Dębicy podjęła uchwałę dot. kryteriów pierwszeństwa

Rada Miejska w Dębicy określiła kryteria społeczne naboru do 201 mieszkań budowanych przy ul. Ratuszowej. Nabór najemców ruszy w drugim kwartale 2021 roku.

Mieszkania powstające w Dębicy to wspólna inwestycja dębickiego Urzędu Miasta i spółki PFR Nieruchomości. Wspólny będzie także nabór przyszłych najemców. W pierwszym etapie polegający na weryfikacji wniosków w oparciu o kryteria społeczne, które przyjęła Rada Miasta w Dębicy. Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego.

Cieszę się, że w kolejnej naszej lokalizacji zostały przyjęte kryteria naboru. W Dębicy powstają nowoczesne mieszkania, które zostaną wykończone w standardzie podstawowym. Lokale, które udostępnimy najemcom będą gotowe do wprowadzenia. Wystarczy tylko zainstalować kuchnię i wnieść meble. Liczę, że ta inwestycja przyczyni się do lepszego życia mieszkańców i rozwoju miasta podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Najbardziej chcemy promować mieszkańców Dębicy, młode rodziny z dziećmi, seniorów, ale także osoby zatrudnione w całym powiecie. Cieszymy się, że inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem na działce wskazanej przez nas. Cała infrastruktura jest tutaj na miejscu, a odległość do szkoły, przedszkola czy sklepu sprawia, że jest to bardzo dobra lokalizacja. Mieszkańcy są zainteresowani tą inwestycją, a świadczą o tym telefony do urzędu miasta. Zakładamy, że nabór ruszy w drugim kwartale przyszłego rokuzaznacza Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy

Zapraszamy do obejrzenia wideo dostępnego pod poniższym linkiem https://youtu.be/5uv-mg5dIxI