Ruszył czwarty nabór w tym roku! 201 mieszkań w Debicy czeka na swoich najemców!

11 maja ruszył nabór na 201 mieszkań przy ul. Ratuszowej w Dębicy. Po 15 minutach od startu naboru złożono już 50 deklaracji! Najemcy będą składali wnioski za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.debica.mdr.pl. Termin składania wniosków upływa 31 maja br.

Nabór rozpoczął się o godzinie 10 i potrwa do 31 maja. Nabór odbywa się elektronicznie. Wszystkie wskazane we wniosku załączniki należy złożyć w urzędzie miasta Dębicy. W urzędzie swoją pomocą przy składaniu załączników służą pracownicy zakładu gospodarki komunalnej – tłumaczył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Inwestycja w Dębicy to osiedle trzech 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 201 mieszkań o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 mkw. Na osiedlu przewidziano także 201 miejsc postojowych. Inwestycja zostanie przekazana do najmu w czwartym kwartale 2021 roku.

Z dumą mogę powiedzieć, że rozpoczęliśmy kolejny nabór. Jest to pierwszy nabór na Podkarpaciu. Mamy do dyspozycji najemców 201 mieszkań. Średni metraż mieszkania to ok. 50 mkw. Osiedle jest przepiękne, kolorowe i jestem przekonana, że dzięki tej zieleni zaprojektowanej przez architektów będzie to osiedle, na którym będzie chciało się mieszkań członek zarządu PFR Nieruchomości S. A. Krystyna Wąchała-Malik.

Podobnie jak w innych lokalizacjach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego – w Dębicy nabór najemców składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie wniosków, które od 11 maja będzie można wypełnić na stronie internetowej  www.debica.mdr.pl. Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku.

W ramach drugiej części naboru – za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości – najemcy zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności czynszowej tzn. czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

W tym momencie można ocenić, że mamy prace wykonane na poziomie 99 proc. Zostały nam drobne prace dotyczące wykańczania mieszkań i zagospodarowania terenu. Jeśli chodzi o mieszkania mamy wykonane wszystkie podłogi, prace glazurnicze w lokalach również zostały zakończenie, podobnie jak prace malarskie. Trwa uzupełnianie listw przypodłogowych.wyjaśnił kierownik kontraktu Transtolbud – Piekutowski sp. z o.o. Karol Kostro.

Od początku 2021 roku spółka PFR Nieruchomości uruchomiła dwa nabory na około 620 mieszkań. Ponad pół tysiąca znajduje się na katowickim Nowym Nikiszowcu. W ciągu niespełna miesiąca wpłynęło 2116 zgłoszeń od zainteresowanych najemców. Do kolejnych 108 mieszkań przy ul. Gen Roweckiego w Świdniku aplikowało ponad tysiąc rodzin. W poniedziałek wystartował nabór na 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim. Jeszcze wiosną tego roku PFR Nieruchomości S.A. planuje uruchomić nabory w Radomiu, Łowiczu oraz Krakowie.