Dla kogo?

Nabór wniosków o mieszkania zakończył się 31 maja br. Łącznie wpłynęły 504 wnioski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 299 gospodarstw domowych, z czego 113 pozytywnie przeszło weryfikację czynszową oraz nie posiada żadnych zaległych, przeterminowanych zadłużeń. To oznacza, że zostało 88 mieszkań. Chcesz zamieszkać w Dębicy? Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. 

Jak weryfikujemy przyszłych najemców?

Sprawdzamy, czy masz zdolność czynszową, tj. czy będziesz w stanie płacić czynsz i rachunki. Osoby, które udokumentują swoją zdolność czynszową, mogą wpłacić niższą, 3-miesięczną kaucję. Natomiast osoby, które zadeklarują, że po podpisaniu umowy najmu wpłacą wyższą, 6-miesięczną kaucję składają tylko oświadczenia o swoich dochodach i zobowiązaniach. I tylko na podstawie tych oświadczeń określamy ich zdolność czynszową. Obowiązkowa dla wszystkich jest weryfikacja w BIG InfoMonitor i KRD.

Ile kosztuje najem?

Czynsz to po prostu opłata za korzystanie z lokalu. Średnia stawka w Dębicy wynosi 23,6 zł/mkw. Najemcy osiedli PFR Nieruchomości S.A. mogą się ubiegać o dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start. Taka dopłata jest przyznawana co roku (ponieważ Twoja sytuacja materialna może się zmienić). Maksymalnie możesz z niej korzystać przez 15 lat. Obecnie nasi najemcy pobierają od ok. 150 do 800 zł miesięcznie. Wysokość dopłat jest różna, ponieważ zależy od indywidualnej sytuacji każdego najemcy. Kwota dopłat jest odejmowana od czynszu i widnieje na fakturze.


Rachunki. Każde mieszkanie posiada własne liczniki: za prąd, wodę, ogrzewanie. Płacisz tylko tyle, ile zużyjesz. Opłacasz także odbiór śmieci i ścieków. Pamiętaj, że te opłaty nie są zależne od nas.


Zaliczka na koszty eksploatacji. Jest to koszt zarządzania i utrzymania nieruchomości. Wynosi 5,5 zł/mkw. Dotyczy ona przede wszystkim części wspólnych (zieleni, klatek schodowych, parkingów, etc.). Szczegółowo opisaliśmy to poniżej: